Computer IC Chips 216D7CBBGA13 GPU chip ATI
Mega Source Elec.Limited
Contact Now
Place of Origin : TAIWAN
Brand Name : ATI
Certification : Standard Certification
Model Number : 216D7CBBGA13
MOQ : 5 PCS
Price : Pls Contact sales team
Packaging Details : Standard Packaging
Delivery Time : 1 Day
Payment Terms : T/T , Paypal, Western Union Escrow etc.
Supply Ability : 110
Contact Now
216D7CBBGA13 is a GPU chip.
Place of Origin:
TAIWAN
Brand Name:
TAIWAN
Model Number:
216D7CBBGA13
Type:
Logic ICs
Application:
Alarm
Supply Voltage:
1.5V-6V
Dissipation Power:
6W
Operating Temperature:
-40C to 150C
Over View
There are a few chipsets that support two types of RAM (generally these are available when there is a shift to a new standard). For example, the Northbridge from the Nvidia nForce2 chipset will only work with Socket A processors combined with DDR SDRAM; the Intel i875 chipset will only work with systems using Pentium 4 processors or Celeron processors that have a clock speed greater than 1.3 GHz and utilize DDR SDRAM, and the Intel i915g chipset only works with the Intel Pentium 4 and the Celeron, but it can use DDR or DDR2 memory.